12/04/24 - 14:57h

MK: Sukob Runea sa navijačima, greška sudije i na kraju pobeda Sinera (VIDEO)

Drugi teniser sveta Janik Siner plasirao se u polufinale Masters turnira u Monte Karlu.

Italijan se namučio u duelu sa Holgerom Runeom koga je uspeo da savlada nakon odigrala tri seta – 6:4, 6:7 (6), 6:3.

Protivnik u polufinalu biće mu Stefanos Cicipas.

Prvi set Siner je dobio uz brejk prednosti.

Drugi set prošao je bez brejkova, a obeležio ga je Runeov sukob sa Sinerovom publikom, kao i greška sudije. Naime, u 11. gemu Rune je na zvižduke publike odgovoriio gestikulacijom prstima kojima im je poručio da nastave da pričaju. Sudija mu je zbog toga dao opomenu, što ga je veoma naljutilo, zbog čega je tražio da supervizor odreaguje. Na kraju je uspeo da spasi sve tri brejk lopte, a set je završen u produžetku. Tu je pri vođstvu Danca od 3:2 Siner poslao lopticu u aut, međutim sudija je sišao sa stolice da proveri trag loptice i negirao da je bio aut, pa je došlo do izjednačenja rezultata. Ono što je, pak, kasnije “oko sokolovo”, utvrdilo, to je da je loptica zaista otišla u aut.

Ubrzo zatim Siner je imao meč lopre, ali je Rune uspeo da ispravi nepravdu, spasi obe i uvede meč u treći set.

Siner je treći set prelomio u svoju korist brejkom u osmom gemu i slomio otpor Rune koji je prethodnog dana odigrao dva meča.

Teme:   Holger Rune, Janik Siner, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti