28/07/24 - 20:55h

Lajović odigrao prvi, verovatno i jedini meč na OI: Previše propuštenih prilika i poraz protiv slabijeg od sebe

Lajović ipak eliminisan…

D. Lajović373
M. Materer666

Promenljivost i varijacije u formi su nešto na šta smo odavno navikli u karijeri Dušana Lajovića, ali smo očekivali da će iskoristi jedinstvenu, vrlo lepu priliku da zabeleži makar jednu pobedu na Olimpijskim igrama.

Ipak, Maksimilijan Materer, 111. teniser sveta, bio je bolji u prvom kolu. Lajović je propustio previše prilika, igrao loše odlučujuće poene i nije uspeo da opravda ulogu favorita – 6:3, 6:7, 6:3 za Nemca.

Dozvolio je Dušan Nemcu da preuzme kontrolu od starta. Materer je bio mnogo hrabriji, jeste puno grešio ali mu se agresivnost isplatila. Poveo je sa 4:1 uz brejk prednosti i uspeo da privede set kraju, iako je Srbin imao čak četiri brejk lopte za povratak u prvi set.

Uspevao je Materer često da odservira dobro u kritičnom trenutku, ali i kada nije, Lajović je grešio.

U drugom setu, Materer je odmah napravio brejk i poveo sa 2:0, potom 3:1. Tada je Lajović spasao tri brejk lopte i produžio meč, da bi potom ekspresno napravio ribrejk za 3:3. Međutim, odmah je potom ponovo izgubio svoj servis.

Nudio se Materer još jednom, pri rezultatu 5:4, ali Lajović spašava meč loptu, i treću brejk loptu koristi da izjednači na 5:5, a potom i da u neizvesnom taj-brejku stigne do izjednačenja.

Duci je nošen takvim naletom energije brzo stigao do 3:1 u trećem setu, ali je onda naprasno stao, izgubio pet gemovav u nizu i naposletku ispao.

Maksimilijan Marterer će u narednom kolu igrati protiv Feliksa Ože-Aljasima.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Olimpijske igre, Teniseri, Vesti