21/01/24 - 07:35h

Fric preko Cicipasa do okršaja sa Đokovićem!

Ipak Fric, a ne Cicipas!

Tejlor Fric je pobedio Stefanosa Cicipasa 7:6 (3), 5:7, 6:3, 6:3 i tako zakazao četvrtfinalni okršaj sa Novakom Đokovićem. Meč je trajao tri sata i četiri minuta.

Amerikanac će prvi put u karijeri igrati u ovoj fazi Australijan opena. Sa Novakom se na ovom turniru sastao 2021, kada je Srbin slavio sa 3:2 nakon velikog preokreta. U ukupnom skoru, Đoković vodi sa 8:0 u pobedama.

Prokockali su Fric i Cicipas brejk šanse u prva dva gema, pa je odluka pala u taj brejku u prvom setu. Amerikanac je mnogo bolje odigrao taj-brejk i poveo.

Uzvratio je udarac Grk u samom finišu drugog seta, brejkom za 6:5, koji je potom potvrdio i izjednačio. Ali, bilo je to sve od Cicipasa. Gubitak seta nije demoralisao Frica, koji je samo podigao nivo igre.

Raplamsavalo se na Margaret Kort areni u nastavku. Dva brejka su viđena u ranoj fazi, ali je sigurniji nadalje bio Fric. Još jednom je oduzeo servis protivniku i poveo sa 2:1 u setovima, nakon čega je zatražio tajm-aut.

Ipak, bio je još sigurniji po povratku i brejkom u sedmom gemu prelomio meč.

Teme:   Stefanos Cicipas, Tejlor Fric, Vesti