19/10/23 - 20:31h

Cicipas u četvrtfinalu Antverpena

Prvi nosilac turnira u Antverpenu Stefanos Cicipas uspešno je započeo takmičenje.

Source: Getty Images Europe

Grk je u meču osmine finala bio bolji od Botika Van De Candšulpa iz Holandije nakon sat vremena i 37 minuta igre rezultatom 75, 6:3.

Namučio je Cicipas u prvom setu. Nakon propuštene tri brejk lopte, pretrpeo je brejk u trećem gemu. Pet gemova kasnije vratio je servis, nakon čega se suočio sa još dve brejk lopte rivala, ali ih je ovoga puta spasio. Set je prelomio na samom kraju pošto je iskoristio prvu brejk/set loptu.

Lakši posao imao je u drugom setu, a jedan brejk, za vođstvo od 3:1, bio mu je dovoljan za pobedu.

Rival u četvrtfinalu biće mu pobednik duela Tim – Hanfman.

Pobedu je zabeležio i 96. igrač planete Ugo Gaston.

On je eliminisao 27. na listi i drugog favorita Jana Lenarda Štrufa u tri seta – 6:7, 7:6 (7:5), 7:6 (13:11).

Teme:   ATP u Antverpenu, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti