20/04/24 - 17:48h

BARSELONA: Lajović uzeo set protiv Cicipasa, ali Grk preokrenuo

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Barseloni.

H. Međedović476
A. Kovačević654

Bolji od njega u polufinalu bio je sedmi teniser sveta Stefanos Cicipas nakon nešto više od dva sata igre rezultatom 5:7, 6:4, 6:2.

Tokom prvog seta Lajović je prvu brejk loptu imao u osmom gemu, ali nije uspeo da se iskoristi, te je set prelomio u svoju korist na samom kraju kada je realizovao prvu brejk/set loptu.

U drugom setu Lajović se odmah suočio sa brejk loptom rivala koju je uspešno neutralisao. Tri gema kasnije on je imao brejk priliku, ali sada je i Cicipas spašava. Do prvog brejka u meču Grk dolazi u sedmom gemu kojim je i srušio otpor Dušana, a set priveo kraju u svoju korist.

Do kraja meča Lajović više nije imao nijednu šansu za brejk, dok mu je Ciciaps u trećem setu dva puta oduzeo servis i sigurno meč priveo kraju.

Stefanos će se za titulu boriti sa Kasperom Rudom kojeg je nedavno savladao u finalu Monte karla.

Rud će do finala došao pošto je nadigrao Tomasa Martina Ečeverija u dva seta – 7:6 (6), 6:4.

Teme:   ATP u Barseloni, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti