17/01/24 - 10:19h

AO: Siner, De Minor i Fric rutinski do trećeg kola

Četvrti teniser sveta Janik Siner plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Nije imao Italijan nikakvih problema u duelu sa Jesperom De Jongom, pa je posao završio za sat vremena i 45 minuta rezultatom 6:2, 6:2, 6:2.

Oba seta dobio je uz dva brejka prednosti, da nije dao rivalu nijednu šansu da uzvrati.

Naredni protivnik biće mu Sebastijan Baez koji je bio bolji od Danijela Galana.

Ubedljiv u drugom kolu bio je i domaći igrač Aleks De Minor, deseti na ATP listi.

On je za dva sata igre savladao Matea Arnaldija sa 6:3, 6:0, 6:3.

Realizovao je Australijanac sedam od ukupno 14 brejk lopti, dok je Italijan uspeo da vrati jedan servis u trećem setu.

De Minora sada očekuje duel sa još jednim Italijanom, Flavio Koboljijem koji je pobedom nad Pavelom Kotovim zabeležio svoj najbolji grend slem rezultat.

Još jedan favorit brzinski je došao do treće runde – 12. igrač planete Tejlor Fric je posle sat i po vremena provedenih na terenu bio bolji od Uga Gastona sa 6:0, 6:3, 6:1

Šet puta tokom meča došao je Amerikanac do brejka i u jednom navratu spasio brejk loptu protivnika.

U narednoj rundi sastaće se sa Fabijanom Marožanom koji je savladao Fransiska Serundolu.

Okonel – Šelton 4:6, 1:6, 6:3, 7:6 (5)

Teme:   Aleks de Minaur, Australian Open, Janik Siner, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti