AO: Medvedev namučio Novaka, sa Nišikorijem za polufinale!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australijan opena!

N. Đoković6666
D. Medvedev4723

Đoković je u osmini finala posle velike borbe, sa 3:1 u setovima eliminisao Rusa Danila Medvedeva.

U meču koji je trajao tri sata i 19 minuta Novak je slavio sa 6:4, 6:7(5:7), 6:2, 6:3.

Srbin se tako plasirao u deseto četvrtfinale Australijan opena u karijeri, u kom će snage odmeriti sa Keijem Nišikorijem iz Japana, koji je nešto ranije danas nadigrao Pabla Karenja Bustu iz Španije.

TOK MEČA:

Startovali su sigurnim servis gemovima, a do prve brejk šanse stigao je Medvedev u petom gemu. Novak se uspešno suočio sa prilikom rivala, a potom mu oduzeo servis za vođstvo od 4:2. U devetom gemu, u kom je Đoković servirao za set, ruski teniser je uzvratio ribrejkom i smanjio prednost srpskog asa na 5:4, ali je Novak novim brejkom rešio ovaj meč u svoju korist – 6:4.

Ogromna borba vođena je u drugom delu susreta. Igrali su duge poene, ali je i uprkos snažnom otporu rivala Đoković uspeo da povede sa velikih 4:1. Iako je na trenutak delovalo kao da će stvar biti brzo rešena, Medvedev se vratio u set i poravnao rezultat na 4:4. Izborio se Rus i za taj-brejk, a posle velike borbe i 12 odigranih poena slavio je sa 7:5.

U četvrtom gemu trećeg seta Medvedev je vezao tri brejk lopte, ali je Đoković uspeo da ih neutralizuje. Gem kasnije oduzeo je rivalu servis, a do kraja seta mu nije prepustio nijedan gem – 6:2.

Slična situacija viđena je i u ranoj fazi četvrtog seta. Rus je prvi došao do šansi za brejk, ali je Đoković svoje prvi iskoristio. Brejkovima u trećem i devetom gemu rešio je ovaj meč u svoju korist – 6:3.

Teme:   Australian Open, Danil Medvedev, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti