16/01/24 - 06:22h

AO: Dušanov šesti vezani poraz na slemovima, Đere poražen u pet setova

Dvojica srpskih tenisera ispali su sa Australijan opena.

Na startu prvog grend slema sezone Dušan Lajović poražen je od italijanskog kvalifikanta Đulia Zepijerija nakon dva i po sata igre rezultatom 6:3, 3:6, 6:3, 7:6 (5).

Više od godinu dana nema Dušan sreće na grend slemovima – ovo mu je šest uzastopni poraz. Sa druge strane, Cepijeri je zabeležio drugu pobedu na slemovima.

Na početku meča Cepijeri je odmah došao do brejka. Čuvao je tu prednost do kraja seta i poveo sa 1:0.

Uspeo je Dušan da mu se revanšira u drugom setu i da, takođe uz brejk prednosti, izbori izjednačenje.

Vodio je Italijan igru u trećem setu. Ponovo je do brejka došao u drugom gemu i to jedinom brejk loptom viđenom u ovom delu duela, pa je do kraja sigurnim servisima uveo meč u četvrti set.

Imao je u četvrtom setu Lajović brejk i prednost od 3:1, ali je Đulio odmah uzvratio i izjednačio. Nije više bilo šansi za brejk ni sa jedne strane, pa se igrao produžetak u kojem je Italijan trećom meč loptom došao do pobede.

Cepijeri će se u drugom kolu sastati sa Kameronom Norijem koji je bio ubedljiv protiv Huana Pabla Variljasa sa 6:4, 6:4, 6:2.

U pet setovima i tri i po sata provedenih na terenu poražen je Laslo Đere.

Bolji od njega bio je dobitnik specijalne pozivnice Artur Kazo koji je slavio rezultatom 6:2, 6:7 (3), 6:2, 3:6, 6:2.

U prvom setu Francuz je dva puta oduzeo servis Đere i i bez problema rešio set u svoju korist.

Uzbudljiviji je bio drugi set. Đere je u dva navrata spasio brejk lopte,da bi u taj brejku on došao do set lopte i realizovao je.

Usledio je još jedan lak set za Kazoa u kojem je takođe dva puta oduzeo servis Laslu i izborio novo vođstvo.

Nije i Đere ostao dužan, pa u četvrtom gemu dolazi do novog izjednačenja. Vratio je Francuz jedan njegov brejk, ali je Laslo odmah iskoristio novu brejk loptu za 4:2 i sa tom prednošću uveo mel u četvrti set.

Nažalost, nije došlo do konačnog preokreta. Nije Laslo imao više nijednu brejk loptu, dok je Francuz do prvog brejka došao u četvrtom gemu, da bi pred sam kraj, na servis srpskog teniseta, drugom meč loptom završio ovaj duel.

Kazoov naredni rival biće bolji iz duela Rune – Nišioka.