02/10/23 - 15:41h

Alkaras u polufinalu Pekinga

Drugi teniser sveta Karlos Alkaras plasirao se u polufinale ATP turnira u Pekingu.

Glavni favorit slavio je u duelu sa Kasperom Rudom posle sat vremena i 45 minuta igre rezultatom 6:4, 6:2.

Rud je odmah na startuspasio pet brejk lopti Alkarasa, da bi u drugom gemu on realizovao svoju brejk priliku. Ribrejkovao je Alkaras tri gema kasnije, a zatim vezao još jedan brejk i sa tom prednošću dobio prvi set.

U drugom setu Španac je sve vreme sigurno servirao, i uz dva brejka prednosti završio meč u svoju korist.

Rival u polufinalu biće mu pobednik duela Siner – Dimitrov.

Pobedu u četvrtfinalu zabeležio je i Aleksandar Zverev.

Nemac je nakon dva sata i 21 minuta provedenih na terenu tri seta savladao Nikolasa Đarija – 6:1, 6:7 (5:7), 6:3.

Njemu će naredni rival biti Danil Medvedev.

Teme:   ATP u Pekingu, Karlos Alkaraz, Teniseri, Turniri, Vesti