13/03/24 - 11:33h

Alkaras na Zvereva, Siner na Lehečku u četvrtfinalu (Video)

Imamo dva četvrtfinalna para prvog Mastersa sezone.

Svega 77 minuta trebalo je Karlosu Alkarasu da dobije Fabiana Marošana 6:3, 6:3 i plasira se u četvrtfinale Indijan Velsa. Deluje da branilac titule kroz turnir igra sve bolje i da je sve bliži nekadašnjoj formi. Mađaru je dopustio tek dve brejk šanse, napravio dva brejka u prvom i jedan u drugom setu. Pitanje pobednika se nije postavljalo.

Carlos Alcaraz vs Fabian Marozsan Highlights | Indian Wells 2024

Isto toliko vremena, 77 minuta, trebalo je Jiržiju Lehečki da sruši još jednog favorita. Posle Rubljova, spakovao je kofere i Stefanosu Cicipasu – 6:2, 6:4.

Čeha je služio servis, osvojio je 84 odsto poena posle ubačenog prvog servisa, ali i 51 odsto poena na drugi servis Cicipasa. Lehečka je dominirao protiv indisponiranog Grka i obezbedio najbolji svoj učinak na Indijan Velsu, a čeka ga skok i na TP rang listi (trenutno je 32.).

Jiri Lehecka Upsets Stefanos Tsitsipas! 🔥 | Indian Wells 2024 Highlights

Noćas je najneizvesnije bilo u okršaju Aleksandera Zvereva i Aleksa De Minora. Nemac je slavio nakon preokreta – 5:7, 6:2, 6:3, obezbedivši ne samo četvrtfinale, već i povratak u top 5.

Zverev nije otvorio meč dobro i prvi je izgubio servis posle maratonskog petog gema. Ipak, uspeva da se spasi u trenutku kada je De Minor servirao za prednost u setovima, ali ne i u 11. gemu, gde Australijanac pravi brejk i kasnije ga potvrđuje.

Odmah je u drugom setu “Demon” napravio brejk i delovalo je da je otpor Zvereva slomljen, ali onda se predstavnik Nemačke budi i do kraja meča nijednom ne gubi servis, a u čak četiri navrata je napravio brejk – triput u drugom i jednom u trećem setu.

ENTERTAINING Alexander Zverev vs Alex de Minaur | Indian Wells 2024 Highlights

Janik Siner je i dalje nepobediv u 2024. Osamnaestu uzastopnu pobedu na turu ostvario je protiv Bena Šeltona, 7:6 (4), 6:1 za 100 minuta igre.

Nije bio lak posao za momka iz Pijemonta, pogotovu u prvom setu koji je trajao sat i deset minuta. Siner je prvi napravio brejk, servirao je čak i za vođstvo 1-0, ali se Šelton odbranio. U taj-brejku Siner je poveo sa 4:1, pa istu tu prednost ispustio, da bi na kraju ipak vezao tri poena i poveo u setovima.

U drugom setu otpor Amerikanca nije bio jak, potpuno ga je izdao servis, pa je Siner dominantno došao do četvrtfinala.

Bila je ovo ukupno 150. pobeda u karijeri na ATP turu za Sinera, kada se radi o mečevima na tvrdoj podlozi. U 2024. godini Siner ne zna za poraz – pobedio je u svih 15 zvaničnih mečeva.