Ajla prejaka za Nataliju, Srbija eliminisana u četvrtfinalu Junajted kupa

Kraj puta za reprezentaciju Srbije na prestižnom takmičenju.

N. Stevanović11
A. Tomljanović66

Put reprezentacije Srbije kroz prvo učešće na Junajted kupu u Australiji završen je u četvrtfinalu. Nakon poraza povređenog Novaka Đokovića od Aleksa De Minora, uzdali smo se u eventualno iznenađenje Natalije Stevanović protiv Ajle Tomljanović, ali je naša predstavnica bila daleko od pobede. Naturalizovana Australijanka je slavila 6:1, 6:1, i tako obezbedila svojoj selekciji plasman u polufinale.

Ostaje dubl meč bez rezultatskog značaja, tako da verovatno do pred sam izlazak tenisera i teniserki na teren, nećemo znati za koju opciju se odlučio selektor Viktor Troicki.

Natalija je četiri puta ispustila svoj servis u prvom setu. Nakon prvog brejka je odmah uzvratila i izjednačila na 1:1, ali više od toga nije uspela. Tomljanovićeva je u drugom setu sačuvala svoj servis, napravila još dva brejka, i lako slavila nakon 65 minuta tenisa.

Australija je drugi polufinalista Junajted kupa. Ranije danas, među četiri najbolje selekcije plasirala se Poljska.

Australija će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Grčka-Nemačka, a Poljska čeka boljeg iz okršaja Francuske i Norveške.

Teme:   Junajted kup, Natalija Kostić, Vesti