10/01/24 - 12:25h

ADELEJD: Svađa sa sudijom i ispuštene meč lopte Miomira, kraj i za Dušana (VIDEO)

Miomir Kecmanović i Dušan Lajović poraženi su u osmini finala ATP turnira u Adelejdu.

Miomir Kecmanović

Najpre je sa turnira ispao Kecmanović pošto je bolji od njega u tri seta bio Džek Drejper.

Srbin je dobio prvi set sa 7:5, koji je prelomio u svoju korist na samom kraju. Imao je priliku da u taj-brejku drugog seta reši meč u svoju korist, ali je ispustio dve meč lopte, dok je njegov rival iz četvrtog pokušaja produžio susret na treću deonicu.

I treći set završen je taj-brejkom, a u njemu je Drejper drugom meč loptom došao do pobede.

Treba istaći da je u ovom setu sudija veoma oštetio Kecmanovića. Naime, tokom taj-brejka, pri rezultatu 5:5, tokom udarca Drejpera loptica prošla kroz mrežu, međutim sudija je poen dodelio Britancu, zbog čega se Miomir pobunio i ušao u raspravu, međutim odluka nije promenjena.

Drejpov naredni rival biće prvi favorit Tomi Pol.

Nakon Miomira, poraz u tri seta doživeo je Lajović.

On je igrao protiv Jiržija Lehečkoh koji je slavio rezultatom 7:5, 4:6, 6:3.

U prvom setu vratio je jedan brejk protivnika, a Lehečka je u poslednjem gemu set rešio u svoju korist prvom brejk/set loptom.

Na startu drugog seta Dušan je vezao dva brejka. Jirži je uspeo da vrati samo jedan servis, pa je tako Lajović sa brejkom prednosti set priveo kraju.

Nažalost do kraja meča više nije imao brejk lopti. Sa druge strane, Čeh je do iskoristio jednu od tri brejk prilika u trećem setu i time zapečatio ovaj duel.

On će se u četvrtfinalu sastati sa Nikolasom Žarijem.

Teme:   ATP u Adelejdu, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti