02/09/24 - 11:40h

Fric na Zvereva, Dimtirov na Tijafoa u četvrtfinalu

Imamo dva četvrtfinalna para u Njujorku, i to vrlo zanimljiva.

Nakon Bena Šeltona, Frensis Tijafo je eliminisao i Novakovog “dželata” Alekseja Popirina sa 6:4, 7:6 (3), 2:6, 6:3.

Najvažniji deo meča bio je drugi set, kada je Popirin bio izjednačenjem, a Tijafo izveo sjajan preokret, tako što je spasao čak tri vezane set lopte u devetom gemu. Ubrzo se ušlo u taj-brejk, koji je otvorio sa 4:1, a tu prednost je sačuvao do samog kraja.

Nije Popirin želeo tek tako da se preda i treći set je dobio prilično lako – dva puta je oduzimao servis protivniku.

Četvrti period je bio relativno miran, Tijafo je u šestom gemu stigao do dve brejk lopte. Iskoristio je drugu i tako prelomio susret.

Frances Tiafoe vs. Alexei Popyrin Highlights | 2024 US Open Round 4

Zverev je ponovo loše ušao u meč, izgubio prvi set, a onda počistio protivnika sa terena. Savladao je Brendana Nakašimu 3:6, 6:1, 6:2, 6:2, nakon tačno 160 minuta igre.

Zverev je tako i u trećem međusobnom duelu slavio protiv naturalizovanog Amerikanca, a naredni rival biće mu još jedan domaći predstavnik, Tejlor Fric, koji je izbacio Kaspera Ruda.

Brandon Nakashima vs. Alexander Zverev Highlights | 2024 US Open Round 4

Dimitrov je posle velike borbe i tri sata i 40 minuta igre pobedio šestog nosioca, Rusa Andreja Rubljova, 6:3, 7:6 (3), 1:6, 3:6, 6:3.

Bugarin je bolje otvorio duel, ali treba reći da je Rubljov u petom gemu prvog seta sam sebi naneo povredu. Iznerviran lošim udarcem počeo je reketom da udara po svojoj nozi, pa potom i ruci i kasnije je morao da zatraži medicinski tajm-aut.

Nastavio je da igra, ali je Grigor posle 88 minuta igre imao 2-0 u setovima. Međutim, Rus je pronašao način da se vrati. Iznenađujuće je dobio naredna dva seta, ali nije uspeo da veže i treći, pošto se u odlučujučoj deonici momentum ponovo preokrenuo na stranu Bugarina.

Nekako u isto vreme, meč su završili i Fric i Rud, a Amerikanac je posle dva sata i 45 minuta igre pobedio sa 3:6, 6:4, 6:3, 6:2.

Tako je nastavljena seča nosilaca iz prvih deset, pošto su Rubljov i Rud bili šesti, odnosno osmi nosioci.

Norvežanin je posle 34 minuta dobio početni set sa 6:3, ali Fric je uz podršku publike ubrzo došao do ritma.

Po brejk u drugom i trećem setu bili su mu dovoljni da preokrene, dok je u četvrtom setu poveo sa 4:0 i posle toga je sve bilo jasno.