31/12/12 - 20:15h

ATP Doha: Viktor sezonu započeo pobedom!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Dohi. On je sa 2:1 u setovima savladao Nemca Bjorna Faua.

V. Troicki636
B. Fau364
Viktor Troicki

Prvi set je trajao 33. minuta, a bili su izjednačeni sve do osmog gema kada je Viktor oduzeo protivniku servis gem i poveo sa 5:3. Servirao je za pobedu u ovom setu i vrlo brzo poveo sa 1:0. Drugi set osvojio je Nemac. Napravio je brejk u četvrtom gemu, koji Troicki nije uspeo da vrati, pa je posle još pola sata igre rezultat bio 1:1. Viktor je propustio sedam brejk šansi u trećem setu, a Fau pet manje. Tek u poslednjem gemu naš teniser je uspeo da iskoristi osmu brejk loptu i završi ovaj set u svoju korist. Posle sat vremena i 46. minuta igre Troicki je izborio plasman u osminu finala.
Viktor, koji je postavljen za šestog nosioca, igraće u osmini finala protiv pobednika duela između Giljerma Garsije Lopeza i Lukaša Lacka.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Dohi, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki