06/10/20 - 20:53h

RG: Nakon marataona Švarcman nadigrao Tima za polufinale!

Argentinac Dijego Švarcman igraće u polufinalu Rolan Garosa!

On je u pet setova eliminisao trećeg favorita Dominika Tima nakon maratonskih pet sati provedenih na terenu.

U prva četiri seta viđena je velika borba – prvi set pripao je Dijegu u taj-brejku sa 7:1, da bi u drugom delu igre Tim uspeo da dođe do izjednačenja rezultatom od 7:5.

Treći i četvrti set takođe su završeni u produžecima. Najpre je Tim u taj-brejku slavio sa 8:6, da bi sledeći Argentinac osvojio sa 7:5 i time meč uveo u petu odlučujuću deonicu.

U ovom delu duela Švarcman je napravio dva brejka, dok Austrijanac nije uspeo ni da dođe do šanse da ih vrati – rezultatom od 6:2 susret je završen u korist 12. tenisera sveta.

U polufinalu protivnik će mu btii bolji iz duela Rafael Nadal – Janis Siner koji možete gledati direktno na našem portalu u utorak, ne pre 22.30h.

Teme:   Dijego Švarcman, Dominik Tim, Teniseri, Turniri, Vesti