Pao i Hačanov: Đoković 14. put u četvrtfinalu Rolan Garosa!

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, 14. put u karijeri igraće u četvrtfinalu Rolan Garosa!

N. Đoković666
K. Hačanov433

Source: Getty Images North America

Do plasmana u osam najboljih na turniru Đoković je stigao nakon pobede nad Karenom Hačanovim iz Rusije, trenutno 16. igračem sveta.

Srpski teniser još uvek nije izgubio ni set na ovogodišnjem Rolan Garosu, pa je i ovaj duel dobio sa 3:0 posle dva sata i 25 minuta igre – 6:4, 6:3, 6:3.

• Novak će u četvrtfinalu Rolan Garosa igrati 14. put u dosadašnjoj karijeri, pa sa Rafaelom Nadalom deli poziciju igrača sa najviše odigranih četvrtfinala

U borbi za polufinale Novak će se sastati sa boljim iz duela Pabla Karenje Buste i Danijela Altmajera.

TOK MEČA:

Iako rezultatski izgleda kao da je srpski teniser zabeležio rutinsku pobedu, Karen Hačanov pružao je snažan otpor od samog starta. Tek u šestom gemu Đoković je stigao do prvih brejk lopti na meču, ali nije uspeo da ih realizuje. Iskoristio je tek petu priliku i poveo sa 5:3, međutim, već u narednom gemu Rus je uzvratio ribrejkom i smanjio prednost rivala na 5:4. U gemu u kom je Hačanov servirao za izjednačenje, Novak mu je još jednom oduzeo servis za konačnih 6:4 u ovom delu susreta.

Veliku borbu vodili su i u drugom setu. Novak je realizovao prvu brejk priliku i poveo sa 3:1, pa se u nastavku suočio sa četiri šanse rivala da uzvrati ribrejkom. Sve je uspeo da ih neutrališe, a potom je iskoristio petu set loptu da povede sa 2:0 – 6:3.

Đoković je treći set započeo brejkom, ali nije dugo uspeo da zadrži prednost. Hačanov je poravnao rezultat, imao je čak i priliku da pređe u vođstvo, ali je u nastavku duela srpski teniser stigao do još dva brejka i sa 6:3 završio ovaj meč.

Teme:   Grend Slem, Karen Kačanov, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti