07/06/21 - 20:09h

RG: Nadal u četvrtfinalu!

Branilac trofeja na Rolan Garosu Rafael Nadal bez izgubljenog seta plasirao se u četvrtfinale.

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Treći reket sveta slavio je u duelu sa 19. na ATP listi, Italijanom Janikom Sinerom.

U dva sata i 20 minuta igre Španac je bio bolji rezultatom 7:5, 6:3, 6:0.

U prvom setu Nadal je realizovao po tri brejk lopte, dok je Siner dva gema dobio na servis španskog tenisera. Imao je Siner prednost od 5:4 i servirao, ali je propsutio priliku da set završi u svoju korist.

U drugom setu takođe je Nadal napravio tri brejka, a Italijan je dva puta ribrejkovao.

Furiozan je Rafa bio u trećem setu. Iskoristio je tri brejk šanse i sve vreme bio siguran na svom servisu.

Rival u četvrtinalu biće mu Argetinac Dijego Švarcman koji je ranije tokom dana savladao Jana-Lenarda Štrufa.

Teme:   Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti