26/05/21 - 18:50h

(VIDEO) Arhiva: Rolan Garos 2020

U susret sledećem grend slemu, prisetimo se prošlogodišnjeg.

Twitter

2020. godina je bila specifična po mnogo toga, između ostalog i po pomeranju teniskog kalendara. Rolan Garos smo mogli da gledamo u neuobičajenom terminu od 27.9. do 11.10. Nadal je bio branilac titule osvojene 2019. godine i krenuo je u pohod na 13. pehar sa ovog turnira.

U muškoj kategoriji u finalu su se sastali Novak Đoković i Rafael Nadal. Nadal je odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri. Prvi set je dobio sa 6:0. U drugom je Novak uzeo samo dva gema. Dok u trećem setu je rezultat bio 7:5 u korist Rafe. Meč je trajao dva sata i 41 minut. Nadalu je ovo bilo 13. finale i svih 13 je pobedio! Takođe, ovo mu je bila 100. pobeda na Rolan Garosu, gde ima samo dva poraza u karijeri.

Rafael Nadal vs Novak Djokovic - Final Highlights I Roland-Garros 2020

U ženskoj kategoriji u finalu su se našle Iga Švjontek koja je imala samo 19 godina I Amerikanka Sofija Kenin. Iga je dobila 2:0 (6:4, 6:1), i postala prva Poljakinja koja je osvojila Rolan Garos. Švjontek je pre turnira u Francuskoj bila na 53. mestu na WTA listi. I uspela je da osvoji turnir bez izgubljenog seta!