KAKAV MEČ: Od 0:2 do predaje rivala, Đoković u četvrtfinalu Rolan Garosa!

Novak Đoković prošao je u četvrtfinale Rolan Garosa!

N. Đoković66664
L. Muzeti77100

Srpski teniser došao je do pobede u “ludom” meču protiv Italijana Lorenca Muzetija. Susret koji je trajao tri i po sata završen je predajom mladog Italijana, a u tom trenutku rezultat je bio 2:2 u setovima i 4:0 za Đokovića u petom.

Muzeti je u prva dva seta bio bolji igrač i u taj-brejku uspevao da ostvari prednost nad Đokovićem. Potom je Italijan ostao bez snage, Novak je to sjajno koristio, u četvrtom setu Muzeti je osvojio samo četiri poena, a posle četiri odigrana gema u odlučujućem delu meča, Muzeti više nije mogao ni da stoji na nogama, pa je predao duel najboljem na svetu.

Novakov sledeći rival biće deveti na planeti, Mateo Beretini, kome je meč predao Rodžer Federer.

TOK MEČA:

Početak meča slutio je još jednu rutinsku pobedu srpskog tenisera, ali iako je gubio sa 3:1, Italijan je uspeo da se vrati u duel i da do kraja seta više ne dozvoli Đokoviću čak ni priliku da mu oduzme servis. Izborio se za taj brejk, u kom je Novak takođe imao veliku prednost (4:1), ali je nastavio u sjajnom ritmu i sa 9:7 stigao do pobede u prvom setu.

Drugi je završen na isti način, ali je potpuno drugačije tekao – ovog puta italijan je imao veliku prednost od 3:1, ali baš kao ni Đoković ranije, nije uspeo da je sačuva. U dva navrata propuštao je prilike za nove brejkove, pa je set ušao u taj-brejk, koji je Muzeti dobio sa ubedljivih 7:2.

U nastavku meča italijanski teniser gubio je snagu, a Đoković je nastavio furiozno. U trećem setu izgubio je samo jedan gem, a u četvrtom svega četiri poena. Vodio je srpski teniser sa 4:0 i u petom delu meča, ali Italijan nije imao snage za nastavak duela.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti