FURIOZNO: Đoković u osmini finala na RG!

Novak Đoković obezbedio je plasman u drugu nedelju Rolan Garosa!

N. Đoković666
R. Berankis141

Source: Clive Brunskill

Srpski teniser plasirao se u osminu finala nakon pobede nad Rikardasom Berankisom iz Litvanije.

U meču koji je trajao tek nešto više od sat i po vremena, Đoković je slavio sa rutinskih 6:1, 6:4, 6:1.

• Novak je prvi teniser u istoriji Rolan Garosa koji je dvanaest godina zaredom prolazio u osminu finala.

Naredni protivnik najboljeg na svetu biće mladi Italijan Lorenco Muzeti, trenutno 76. na ATP rang listi.

TOK MEČA:

Samo 27 minuta trajao je prvi deo meč, a Đoković je odigrao furiozno. U prva četiri gema napravio je dva brejka i ekspresno poveo sa 5:0 pre nego što je Litvanac uspeo da se upiše na semafor. Na kratko je prekinuo Novakovu seriju, ali je sjajnim servis gemom Đoković završio prvi set – 6:1.

Ni u drugom setu srpski teniser nije dozvolio rivalu priliku za brejk. Sa druge strane, imao ih je dve, a realizacije jedne u petom gemu za vođstvo od 3:2, donela mu je trijumf i u drugom setu – 6:4.

Iako je u trećem setu Berankis pružao nešto snažniji otpor, ipak je završio meč bez šanse da rivalu oduzme servis. Đoković ih je imao pet, realizovao tri – u prvom, trećem i sedmom gemu za konačnih i više nego ubedljivih 6:1.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti