12/09/20 - 14:38h

Đere ispustio prednost, bez finala u Kicbilu

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u finale ATP turnria u Kicbilu.

L. Đere636
J. Hanfman467

Njega je nakon dva sata i 28 minuta poražen od Nemac Janik Hanfman sa 2:1 u setovima.

Odmah na startu prvog seta Laslo je napravio brejk, a Hanfman nešto kasnije uspeo da ga vrati i izjednači na 2:2, međutim Đere je u petom gemu ponovo došao do brejka. Tu prednost uspeo je da sačuva, a set je završio rezultatom od 6:4.

U drugom setu bolji je bio Nemac. Bio je siguran na svom servisu, a jednom je napravio brejk i rezultatom od 6:3 uveo meč u treći set.

U trećoj deonici duela Janik je napravio dva brejka, a Đere je oba uspeo da vrati, pa je pobednika odlučio taj-brejk. Bilo je neizvesno sve do pred sam kraj kada je Nemac došao do meč lopte i sa 7:5 završio mč.

On će se u finalu sastati sa boljim iz duela Kecmanović – Husler. Direktan prenos tog meča pratite na Tenis Uživo u subotu ko 15 časova.

Teme:   ATP u Kicbilu, Laslo Đere, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti