01/06/24 - 20:50h

Zverev kroz muke do osmine finala Rolan Garosa

Četvrti teniser sveta Aleksandar Zverev “preživeo” je meč trećeg kola protivnik Talona Grikspora.

Nakon četiri sata i 17 minuta igre Saša je pobedu odneo rezultatom 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:6 (3).

Holanđanin je bio bolji igrač u prvom setu, a ovaj deo meča prelomio je u svoju korist ranim brejkom već u drugom gemu.

Bez brejkova bilo je u drugom setu dve do poslednjeg gema kada je Zverev prvom brejk/set loptom došao do izjednačenja.

Nastavio je u istom ritmu. Na startu trećeg seta najpre je spasio dve brejk lopte rivala, a onda mu i oduzeo servis. I ovaj deo meča završio je na Griksporov servis.

Četvrti set dobio je novi obrt u meču. Saša nije uspeo da iskoristi nijendu od pet brejk lopti, dok je Talon brejkom u petom gemu prelomio set u svoju korist.

Odlično je počeo Grikspor poslednji set. Startovao je brejkom, a četiri gema kasnije još jednom došao do brejka za vođstvo od 4:1. Nije, ipak, uspeo da ostane na tom putu. Zverev je vratio oba servisa, a pobednika je odlučio taj-brejk. U njemu je Zverev dao gas u drugom meč loptom uzborio pobedu.

Protivnik u osmini finala biće mu pobednik susreta Rune – Kovalik.

Pobedu je zabeležio i osmi teniser sveta Hubert Hurkač.

On je nadigrao Denisa Šapovalova nakon odigrana četiri seta – 6:3, 7:6 (0), 4:6, 6:1.

Teme:   Aleksandar Zverev, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti