Vrućina veća muka od rivala: Novak opet rutinski!

Novak Đoković prešao je i drugu prepreku na putu do titule na US Openu!

N. Đoković666
B. Zapata Miraljes411

On je za plasman u treće kolo savladao Bernabea Zapatu Miraljesa nakon dva sata igre rezultatom 6:4, 6:1, 6:1.

Nije najsjanije Novak ušao u meč. Već u drugom kolu morao je da spašava dve brejk lopte rivala, što je uspešno uradio. Vidno je bilo da mu je toplota smetala, ali je u petom gemu uspeo da dođe do brejka, zadrži tu prednost i sigurno privede set kraju.

Kako je senka pala na teren stadiona “Artur Eša”, tako je Novak postao agresivniji. U drugom setu prepustio je protivniku samo prvi gem, a onda osvojio narednih šest i na servis Španca dobio i ovaj set.

Borili su se obojica sa vrućinom u Njujorku, srećom nije bilo velike dileme ko će tu bitku dobiti. Đoković nije dozvolio Capati da u prvom delu trećeg seta realizuje nijednu od četiri brejk lopti. U četvrtom gemu dolazi do prvog brejka, a dva gema kasnije do još jednog. Odservirao je zatim još tri puta i završio meč.

Naredni rival biće mu sunarodnik Laslo Đere koji je bio ubedljiv protiv Uga Gastona.

Teme:   Novak Đoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti