VIMBLDON: Miomir zakazao duel sa Đokovićem!

Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Vimbldona.

M. Kecmanović7736
A. Tabilo6663

Source: Getty Images AsiaPac

30. igrač planete je nakon skoro tri sata igre savladao Alehandra Tabila u četiri seta – 7:6 (7:4), 7:6 (7:3), 3:6, 6:3.

U prvom setu obojica su propustili da pre produžetka dobiju ovaj deo meča, da bi u taj-brejku Miomir realizovao prvu set loptu.

U drugom setu viđen je po jedan brejk sa obe strane. Igrao se još jedan taj-brejku, a Srbin je realizacijom prve prilike dobio set.

U drugom gemu trećeg seta Tabilo je realizoavo jedinu brejk loptu viđenju u ovom delu susreta i već tada set prelomio u svoju korist.

U trećem setu je Miomir bio taj koji je do brejka došao u drugom gemu. Duel se nastavio sigurnim servisima sa obe strane sve do poslednjeg gema kada je Kecmanović najpre spasio dve brejk lopte rivala, a zatim i došao do meč lopte koju je realizovao.

Njegov naredni protivnik biće branilac trofeja Novak Đoković koji je nešto ranije savladao Tanasija Kokinakisa.

Teme:   Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon