VIMBLDON: Kvonu set, Đokoviću plasman u drugo kolo

Novak Đoković uspešno je započeo odbranu titule na Vimbldonu.

N. Đoković6366
S. Kvon3634

Srpski teniser je na startu savladao Sunvua Kvona, ali mu je za tu pobedu trebalo dva i po sata borbe. Odigrali su četiri seta, a momak iz Južne Koreje dobro je “oznojio” Đokovića – 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Rival Đokovića u drugom kolu biće Tanasi Kokinakis ili Kamil Majčrak.

TOK MEČA:

Kvon je od starta pokazao da ovaj pohod neće biti nimalo lak za srpskog tenisera. Uzeo mu je servis u u trećem gemu i vodio sa 3:1, ali je Novak ubrzo napravio brejk i vezao pet dobijenih gemova za potpuni preokret u prvom setu.

I drugi set započet je slično – u ranoj fazi Kvon je došao do brejka za 3:1, ali je Đoković u narednom gemu propustio tri prilike da mu uzvrati. Nakon toga ni jedan ni drugi nisu dobijali nove šanse, pa je momak iz Južne Koreje sa 6:3 poravnao na 1:1 u setovima.

Nastavio je Kvon da pruža snažan otpor prvom nosiocu i u nastavku meča. Novak je iz drugog pokušaja napravio brejk za 5:3 u trećem setu, a onda iskoristio drugu set loptu da povede sa 2:1. I u četvrtom je realizovao drugu šansu da rivalu oduzme servis, dok je Kvon propustio tri prilike koje je imao. Jedan brejk bio je dovoljan da Đoković sa 6:4 dobije ovaj set i plasira se u drugo kolo.

Teme:   Grend Slem, Novak Đoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon