Španac Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Vimbldona.

Source: Mike Hewitt/Getty Images Europe

Četvrti teniser sveta nadigrao je Rikardasa Berankisa iz Litvanije.

Nakon nešto više od tri sata igre slavio je u četiri seta – 6:3, 6:4, 4:6, 6:3.

Prvi set Nadal je prelomio u svoju korist na samom kraju kada je realizovao drugu set/brejk loptu.

U drugom setu Berankis je napravio brejk i poveo sa 2:1, ali je tri gema kasnije Španac vratio brejk. I ovaj deo meča prelomio je na samom kraju time što se realizovao četvrtu brejk/set loptu.

Odmah na startu trećeg seta Berankis je napravio brejk koji je i prelomio ovaj deo duela, pošto su obojica do kraja čuvali svoje servise.

U četvrtom gemu Rafa je do brejka došao u drugom gemu, da bi dva gema kasnije spasio dve brejk lopte rivala. Do kraja meča više nije brejk prilika ni sa jedne strane, a Nadal je prvom meč loptom došao do pobede.

Naredni protivnik biće mu Lorenco Sonego.

Poraze su doživeli 15. i 16. teniser sveta Dijego Švarcman i Denis Šapovalov.

Dijega je nakon nešto ispod četiri sata igre eliminisao Liam Brodi rezultatom 6:2, 4:6, 0:6, 7:6 (8:6), 6:1, dok je bolji od Šapovalova bio Brendom Nakašima u četiri seta – 6:2, 4:6, 6:1, 7:6 (8:6).