02/09/23 - 09:14h

US OPEN: Novak gubio sa 0:2, pa preokrenuo Đerea za osminu finala!

Novak Đoković slavio je u srpskom duelu i plasirao se u osminu finala US Opena!

NOVAK DJOKOVIC (SRB)

On je nakon skoro četiri sata igre bio bolji od Lasla Đerea i to pošto je izgubio prva dva seta – 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3.

Vrlo lep tenis priredili su naši teniseri. Kao što je Laslo pre ovog duela “da ne želi nikome da pokloni pobedu, pa ni Novaku”, tako je i bilo. Već na startu meča poveo je brejkom, a zatim i spasio dve brejk lopte Novaka. Ispostaviće se da je već tada prelomio set u svoju korist, Dva gema kasnije neutralisao je još jednu Đokovićevu brejk loptu, a do kraja ovog dela meča imao je još dve brejk šanse, ali ih nije iskoristio.

Najubedljiviji Laslo je bio u drugom setu. Servis ga je odlično služio. Novak nije imao nijednu brejk loptu, dok je teniser iz Sente set prelomio u svoju korist brejkom u sedmom gemu.

Između drugog i treeg seta Novak je otišao u svlačionicu, a po povratku na teren odmah je krenuo silovito, te vezao dva brejka. Nije mogao Laslo puno šta da uradi protiv Đokovića koji je rešio da preokrene meč, pa je uspeo da dobije samo jedan gem.

U četvrtom setu Novak je bio taj koji je startovao brejkom. Laslo je odmah uzvratio, ali je Đoković na to odgovor time što je vezao još dva brejka, a onda prvom set loptom, a na servis Đerea, uveo meč u odlučujući set.

Koristio je Đere svoje šanse, ipak posle trećeg seta nije mogao previše da uradi protiv probuđenog i rešenog Novaka. U petom setu, nakon sigurnog servisa, Đoković dolazi do brejka. Priliku da vrati servis Đere je imao tek u poslednjem gemu, ali ju je Novak spasio i drugom meč loptom dobio duel.

Naredni protivnik biće mu Hrvat Borna Gojo.

Teme:   Laslo Đere, Novak Đoković, Teniseri, Turniri, Vesti