29/08/23 - 21:47h

US OPEN: Nori rutinski, ispao 11. na svetu

Britanac Kameron Nori ubedljivo je stigao do drugog kola poslednjeg grend slema sezone.

Šesnaesti favorit turnira je na startu bio bolji od Aleksandera Ševčenka sa 6:3, 6:2, 6:2.

Prvi set dobio je uz brejk prednosti, dok je u narednim po dva puta došao do brejka. Protivnik je imao samo jednu šansu da uzvrati, ali nije uspeo da je realizuje.

Naredni rival biće mu Ju Hsiju Su sa Tajvana koji je eliminisao Tanasija Kokinakisa u četiri seta – 6:3, 6:4, 3:6, 6:3.

Takmičenje je završio 11. na ATP listi, Karen Hačanov pošto ga je posle dva sata i 21 minuta igre savladao domaći igrač Majkl Mo rezultatom 6:2, 6:4, 6:2.

Mo će se u drugoj rindi sastati sa pobednikom duela između Iznera i Dijasa Akoste.

Teme:   Teniseri, Turniri, US Open, Vesti