29/08/23 - 03:42h

US OPEN: Gof preokrenula, u drugom kolu i Kvitova

Šesta teniserka sveta Koko Gof uspešno je startovala na US openu.

Prošlogodišnja četvrtfinalistikinja u prvom kolu je posle dva i po sata igre savladala Lauru Zigmund iz Nemačke i to preokretom – 3:6, 6:2, 6:1.

Pošto je u prvom setu Zigmund dva puta oduzela servis domaćoj igračici, drugi set započele su dramatično. Gof je ispustla čak sedam brejk lopti, da bi konačano iskoristila osmu. Sredinom seta još jednom je došla do brejka i tada je bilo više nego izvesno da će se pobednicu odlučiti treći set.

Delovalo je da će treći set Gof dobiti bez muke. Imala je vođstvo od 5:1, ali je Zigmund uspela da se približi na samo gem razlike. Ipak nije uspela da preokrene, pa je Amerikanka prvom meč loptom dobila duel.

Naredna rivalka biće joj ovogodišnja senzacija WTA Tura, šesnaestogodišnja Mira Andrejeva koja je nadigrala Australijanku Oliviju Gadecki, takođe preokretom – 1:6, 6:3, 6:4.

U drugo kolo plasirala se i 11. teniserka sveta Petra Kvitova.

Čehinja je posle vremena i 38 minuta bila bolja od Kristine Bukse iz Španije rezultatom 6:1, 7:6 (7:5).

U narednoj rundi Kvitova se sastaje sa povratnicom na WTA Tur Karolinom Voznjacki koja je sa rutinskih 6:3, 6:2 savladala Tatjanu Prozorovu.

Teme:   Kori Gof, Teniserke, Turniri, Vesti