31/08/23 - 09:09h

US OPEN: Fric i Tijafo ubedljivi, Tim predao

Deveti teniser sveta Tejlor Fric zabeležio je rutinsku pobedu u drugom kolu US Opena.

Domaćin je posle sat vremena i 41 minuta igra bio bolji od Huana Pabla Variljasa rezultatom 6:1, 6:2, 6:2.

Iskoristio je Fric šest od sedam brejk lopti i spasio tri brejk lopte rivala.

Za plasman u finale Amerikanac će se boriti sa Jakubom Mensikom iz Češke.

Pobedu je zabeležio još jedan domaći predstavnik.

Frensis Tijafo slavio je u duelu sa Sebastijanom Ofnerom sa 6:3, 6:1, 6:4 u sat i po sata igre.

Vodio je igru 10. igrač sveta tokom delom meča, a suočio se samo sa jednom brejk loptom rivala koju je uspešno je uspešno neutralisao.

U sledećem kolu sastaće se sa Adrianom Manarinom.

Meč drugog kola predao je Austrijanac Dominik Tim.

Šampion iz 2020. godine igrao je protiv Bena Šeltona koji je dobio prvi set sa 7:6 (7:1) i vodio sa 1:0 u drugom setu kada je Tim odlučio da se preda.

Teme:   Dominik Tim, Frenses Tijafo, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti