30/08/23 - 21:39h

ŠOK U NJUJORKU: Cicipasa eliminisao 128. na svetu

Šokantan poraz doživeo je sedmi teniser sveta u drugom kolu US Opena.

Stefanosa Cicipasa sa turnira je eliminisao 128. na ATP listi, Dominik Striker iz Švajcarske.

Debitant na US Openu slavio je posle nešto više od četiri sata igre rezultatom 7:5, 6:7 (2:7), 6:7 (5:7), 6:7 (8:6), 6:3.

Kada je Cicipas nadoknadio izgubljeni prvi set i dobio naredna dva, delovalo je da će on biti pobednik ovo susreta. Imao je vođstvo od 5:3 u četvrtom setu, međutim nije dao Striker da tu bude kraj. Iako mu je ovo tek četvrti meč u karijeri na tri dobijena seta, nije dao da manjak iskustva presudi, pa je uspeo da izjednači, a onda u taj-brejku izbori peti set.

U odlučujućoj deonici susreta bio mu je dovoljan brejk u drugom gemu da dođe do svog za sad najboleg grend slem rezultata.

Švajcarac je na slemovima debitovao nove godine na Rolan Garos na kojem je odmah ispao, da bi zatim na Vimbldonu došao do drugog kola.

Njemu će naredni rival biti pobednik duela Jubenks – Bonzi.

Teme:   Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti