RUTINSKI: Đoković u trećem kolu US Opena!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena!

N. Đoković666
T. Grikspur232

Svoju drugu pobedu na ovogodišnjem turniru Đoković je ostvario protiv Holanđanina Talona Grikspura.

Sat vremena i 40 minuta trajao je njihov duel, a srpski teniser slavio je sa 3:0 u setovima – 6:2, 6:3, 6:2.

Sledeći protivnik biće mu Japanac Kei Nišikori.

TOK MEČA:

Do prve brejk šanse na meču došao je Đoković u četvrtom gemu i realizovao ju je za prednost od 3:1. Do kraja seta njegov rival nije imao ni priliku da uzvrati ribrejkom, a srpski teniser još jednom mu je oduzeo servis za konačnih 6:2.

Novi brejk Novak je napravio već u drugom gemu drugog seta, stekao je rano vođstvo, ali je u četvrtom gemu Holanđanin vratio servis i smanjio prednost najboljeg na svetu na 4:3. Međutim, Đoković nije dozvolio poravnanje, odmah je osvojio gem na servis rivala, poveo sa 5:3, a onda servirao za 6:3 i 2:0 u setovima.

U završnici trećeg seta vodili su možda i najveću borbu. Novak je morao da se suoči sa tri brejk prilike protivnika, ali ih je uspešno neutralizovao. Sa druge strane, iskoristio je dve od svojih četiri, što je bilo više nego dovoljno za ubedljivu pobedu u ovom susretu.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti