US OPEN: Novak ispustio set na startu

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo US Opena!

N. Đoković6666
H. Rune1721

Srpski teniser savladao je na startu turnira Holgera Runea iz Danske, a mladi Danac uspeo je da oduzme set najboljem igraču sveta.

U meču koji je trajao dva sata i 16 minuta, Đoković je slavio sa 3:1 u setovima – 6:1, 6:7 (5:7), 6:2, 6:1.

Sledeći protivnik Novaka Đokovića biće Holanđanin Talon Grikspur, koji je prethodno eliminisao Jana-Lenarda Štrufa iz Nemačke.

TOK MEČA:

Đoković je furuozno započeo ovaj susret i u prvom delu susreta ispustio samo deset poena. Rivalu je prepustio samo jedan gem i sa ubedljivih 6:1 došao do vođstva od 1:0.

Delovalo je kao da ćemo gledati rutinsku pobedu srpskog tenisera, ali je mladi Danac poveo sa 3:0 na startu drugog seta. Nekoliko gemova kasnije Novak je uspeo da se vrati u set i uz dva brejka povede sa 4:3, ali mi je Rune još jednom oduzeo servis i poravnao rezultat. Brejkova više nije bilo, pa je set završen u “trinaestom gemu”. I tu je Rune imao furiozan start – poveo je sa 4:0, a kako Đoković nije uspeo da ga stigne, realizovao je treću set loptu za poravnanje.

Nakon što je dobio drugi set, Danac je počeo otežano da se kreće, imao je probleme sa grčevima i nekoliko puta ukazana mu je pomoć. Iako je srpski teniser potpuno preuzeo igru u nastavku, Rune nije želeo da meč završi predajom, pa je hrabro odigrao još dva seta i osvojio samo tri gema. Novak je, iako bledom partijom, ipak uspeo da završi duel rutinski – 6:2, 6:1.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti