01/06/21 - 18:59h

ROLAN GAROS: Nadal spasio dve set lopte, pa se plasirao u drugo kolo

Španac Rafael Nadal uspešno je započeo odbranu trofeja na Rolan Garosu.

Rafael Nadal

Treći reket sveta na startu turnira nadigrao je 63. na listi, Australijanca Alekseja Popirina, nakon dva sata i 26 minuta.

Prvi set Nadal je dobio sa 6:3, uz realizaciju jedine brejk lopte u ovom delu meča. U drugom setu iskoristio je dve brejk lopte i jednom spasio servis za rezultat od 6:2.

Protivnik mu je probleme zadao u trećoj deonici duela. Popirin je u sedmom gemu došao do brejka, da bi dva gema kasnije imao priliku da reši set u svoju korist, ali je propustio dve set lopte, nakon čega je Nadal preokrenuo i vratio brejk.

Igrao se taj-brejk u kome je Nadal trećom meč loptom i rezultatom od 7:3 došao do pobede.

Protivnik u drugom kolu biće mu domaći teniser Rišar Gaske.

Rutinsku pobedu na startu zabeležio je deseti teniser sveta Dijego Švarcman.

Argentinac je sa 6:2, 6:2, 6:3 savladao Jen-Sun Lua sa Tajvana, a naredni rival biće mu Aljaž Bedene.

U prvom kolu poražen je 21. teniser ATP liste, Kanađanin Feliks Ože-Alijasim.

Bolji od njega bio je Andreas Sepi iz Italije rezultatom od 6:3, 7:6 (10:8), 4:6, 6.4.

• Đoković – Sendgen

Teme:   Feliks Ože Alijasim, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti