ROLAN GAROS: Đere u drugom kolu nakon maratona!

Srpski teniser Laslo Đere je nakon maratonske borbe uspeo da se plasira u drugu rundu Rolan Garosa!

L. Đere6677
K. Mute3765

Twitter/RioOpen

53. teniser sveta je u četiri i po sata igre savladao domaćina Korentina Mutea rezutatom od 6:3, 6:7 (10:12), 7:6 (7:2), 7:5.

Već na startu turnira Laslo je mogao da spašava dve brejk lopte, da bi nakon toga on realizovao svoju brejk šansu. Mute mu je odmah uzvratio, ali je Srbin u četvrtom gemu opet napravio brejk i tu prelomio ovaj deo meč, pošto do kraja seta nije bilo prilika za oduzimanje servisa ni sa jedne strane.

U drugom setu obojica su napravili po dva brejka, pa se igrao produžetak u kome je je viđena velika borba. Najpre je Francuz propustio svoje tri set lopte, a zatim Laslo svoje dve. Usledio je još jedan preokret. Korentin propušta još jednu loptu, a zatim konačno, petom šansom, dolazi do izjednačenja u setovima.

Na startu trećeg seta Đere je odmah napravio brejk. Došao je do vođstva od 3:0, ali je Mute uspeo da izjednači. U 12. gemu Laslo je imao šansu da na set protivnika dobije set pre produžetka, ali je propustio četiri lopte, pa se igrao novi taj-brejk u kome je iskoristio prvu set loptu.

U četvrtoj deonici duela Đere je prvi došao do brejka u sedmom gemu, a njegov protivnik je odmah ribrejkovao. Dva gema kasnije Francuz je bio nadomak toga da dobije set, ali je Laslo spasio servis. Nakon toga Srbin je napravio još jedan brejk, da bi poslednji gem odigrao bez izgubljenog poena i priveo meč kraju.

Rival u narednom kolu biće mu sunarodnik Miomir Kecmanović.

Teme:   Laslo Đere, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti