RIM: Tim slavio nakon preokreta, Novak dobio protivnika

Austrijski teniser Domnik Tim plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu.

Source: Getty Images AsiaPac

Namučio se četvrti nosilac u duelu protiv 44. igrača sveta Martona Fučoviča iz Mađarske.

Njihov meč trajao je dva sata i 35 minuta, a Austrijanac je slavio sa 2:1, po setovima 3:6, 7:6 (7:5). 6:0.

U pvom setu Fučovič je napravio tri brejka, a Tim je uspeo da vrati jedan.

U drugom setu Mađar je došao do brejka u četvrtom gemu, ali ga je Dominik odmah vratio. Do kraja ovog dela meča više nije bilo šansi za brejkove, pa je set završen u produžetku. Tu je Marton imao prednost od 5:4, da bi nakon toga Tim uspeo da veže tri poena i uvede meč u treći set.

Iako je treći set dobio bez izgubljenog gema, Tim je i morao da spašava tri brejk lopte protivnika.

U narednom kolu austrijski teniser igraće protiv boljeg iz duela Lorenco SonegoĐanluka Mager.

Novak Đoković dobio je rivala u osmini finala.

Biće to Španac Alehandro Davidovič Fokina koji je bio ubedljiv u meču protiv Britanca Kamerona Norija.

48. igrač planete je nakon 79 minuta provedenih na terenu trijumfovao rezultatom od 6:2, 6:3.

Uspešan u drugoj rundi takmičenja bio je još jedan Španac, Roberto Bautisa Agut.

On je sa 7:6 (7:5), 6:3 nadigrao Kristijana Garina iz Čilea, a u narednom duelu sastaće se ili sa Janom Lenardom Štrufom ili sa Andrejom Rubljovim.

Teme:   Dominik Tim, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti