RIM: Đoković uspešno startovao

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je započeo učešće na Mastersu u Rimu.

N. Đoković67
T. Fric36

Srpski teniser plasirao se u osminu finala nakon što je sa 2:0 u setovima nadigrao Amerikanca Tejlora Frica.

TOK MEČA:

Novak je furiozno ušao u meč i u prva tri gema rivalu prepustio samo šest poena. Poveo je sa 3:0 uz brejk prednosti, potom propustio još dve brejk lopte, ali kako ni Amerikanac nije iskoristio nijednu od dve šanse, Đoković je rutinski završio ovaj set u svoju korist – 6:3.

Brejkom je otvorio Đoković i drugi set, ali je samo nekoliko gemova kasnije Amerikanac uspeo da uzvrati i poravna rezultat. Novak je odmah posle 2:2 ponovo oduzeo servis rivala i poveo sa 3:2, a pošto se uspešno suočio sa tri brejk lopte Frica u osmom gemu, koji je sa osam minuta igre bio najduži u meču, došao je na 5:3.

Dva gema kasnije Fricu je pošlo za rukom da oduzme servis Đokovića. Poravnao je na 5:5, posle čega je Đoković ušao u žestoku raspravu sa sudijom. Tokom čitavog meča padala je kiša, a sudija se nije osvrtao na srpskog tenisera koji je u tri navrata rekao da teren više nije za igru. Usledio je prekid meča.

Po nastavku duela obojica su bili sigurni na svojim servisima, pa je usledio taj-brejk u kome je Novak došao do prednosti od 4:2, ali je Fric preokrenuo i poveo sa 5:4. Nakon toga Đoković je imao dva uspešna servisa, da bi zatim na servis protivnika sa 7:5 završio meč u svoju korist.

Protivnik u osmini finala biće mu bolji iz susreta Davidovič FokinaNori.

Teme:   Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti