08/06/21 - 14:58h

RG: Zidanšek prva polufinalistkinja

Slovenačka teniserka Tamara Zidanšek plasirala se u polufinale Rolan Garosa.

85. igračica planete je nakon dva i po sata igre savladala Paulu Badosu iz Španije 7:5, 4:6,

Prvi set Badosa je startovala furiozno – napravila je dva vezana brejka i povela sa 3:0, ali je Zidanšek uspela da izjednači. Set je prelomiljen na samom kraju kada je Tamara, na servis protivnice, realizovala drugu set loptu.

U drugom setu Zidanšek je napravila dva vezana brejka, a Badosa je na oba odgovorila ribrejkom za rezultat od 4:3, da bi dva gema kasnije realizovala novu brejk šansu i time obezbedila izjednačenje u setovima.

U trećem delu meča Paula je odmah napravila brejk, a Zidanšek ga je tri gema kasnije vratila. Pred sam kraj duela slovenačka teniserka iskoristila je drugu meč loptu i na servis protivnice ostvarila plasman u polufinale.

Naredna rivalka biće joj bolja iz susreta RibakinaPavljučenkova.

Teme:   Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti