03/06/24 - 21:38h

RG: Rud zakazao duel sa Đokovićem u četvrtfinalu

Norvežanin Kasper Rud zakazao je duel sa Novakom Đokovićem u četvrtfinalu Rolan Garosa.

Rud je slavio u duelu sa Tejlorom Fricom nakon tri sata i 28 minuta igre rezultatom 7:6 (6), 3:6, 6:4, 6:2.

U prvom setu razmenili su po jedan brejk, a Kasper je ispustio dve set lopte. U produžetku je spasio set loptu Amerikanca, da bi novom šansom ovaj deo meča završio u svoju korist.

Bolji u drugom setu bio je Fric koji je već ranim brejkom u drugom gemu izborio izjednačenje.

Treću deonicu susreta Rud je prelomio u svoju korist na samom kraju trećom brejk/set loptom.

U četvrtom setu Fric nije imao nijednu brejk loptu, dok mu je Rud dva puta oduzeo servis i zakazao duel sa Đokovićem.

Biće ovo prilika Novaku da se revanšira Rudu za poraz na Mastersu u Monte Karlu.

Oni su se i prošle godine sastali na Rolan Garosu, ali su se tada borili za trofej koji je osvojio srpki teniser.

Teme:   Kasper Rud, Novak Đoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti