03/06/24 - 13:14h

RG: Preokret Sinera, Alkaras sigurno do četvrtfinala

Drugi teniser sveta Janik Siner plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa.

Italijan je posle preokreta bio bolji od domaćeg igrača Korentina Mutea – 2:6, 6:3, 6:2, 6:1.

U prvom setu Mute je napravio tri brejka, dok je Siner jednom uspeo da ribrejkuje.

Na startu drugog seta Janik je izgubio servis, ali je odmah uspeo da ga vrati, a do kraja seta još jednom je došao do brejka i time izborio izjednačenje.

Nije više dozvolio Italijan protivniku nijedan brejk. U četvrtom setu napravio je dva brejka, dok je poslednu deonicu susreta dobio uz tri brejka prednosti.

Njegov rival u četvrtfinalu biće Grigor Dimitrov koji je savladao Huberta Hurkača rezultatom 7:6 (5), 6:4, 7:6 (3).

Pobedu u tri seta zabeležio je Španac Karlos Alkaras.

Treći teniser sveta slavio je u duelu sa Feliksom Ože-Alijasimom rezultatom 6:3, 6:3, 6:1.

Alkaras je u sva tri seta napravio po dva brejka, dok je Feliks samo jednom u meču došao do brejka i na samom početku.

Karlos će se za plasman u polufinale boriti sa Stefanosom Cicipasom koji je nadigrao Matea Arnaldija rezultatom 3:6, 7:6 (4), 6:2, 6:2.

Teme:   Grigor Dimitrov, Janik Siner, Karlos Alkaraz, Rolan Garos, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti