RG: Posle dramatičnog duela sa Osakom, Švjontek u trećem kolu!

Težak test za Igu Švjontek u drugom kolu!

Source: Getty Images AsiaPac

Najbolja teniserka sveta dobro se namučila protiv nekadašnje broj 1 Naomi Osake.

Braniteljka trofeja je posle tri sata borbe slavila rezultatom 7:6 (1), 1:6, 7:5.

U prvom setu razmenile su po jedan brejk, a Iga je u 12. gemu spasila set loptu. Ovaj deo meča završen je u taj-brejku u kojem je Poljakinja slavila sa ubedljivih 7:1.

Zasijala je Osaka u drugom setu, odmah vezala dva brejka, čuvala tu prednosti i set privela kraju na servis protivnice.

Na startu trećeg seta Osaka spasila je tri brejk lopte, a zatim oduzela servis Igi. Već u narednom gemu imala je Švjontek priliku da ribrejkuje, ali je ispustila pet brejk lopti. U devetom gemu najpre je spasila meč loptu Japanke, a zatim uspela da vrati servis. Dva gema kasnije vezala je novi brejk kojim je set prelomila u svoju korist.

Naredna protivnica biće joj bolja iz duela Fet – Buzkova.

Teme:   Iga Švjontek, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti