02/06/24 - 02:21h

RG: Novak se mučio, pa ubedljivo meč priveo kraju za osminu finala!

Novak posle maratona u osmini finala Rolan Garosa!

Source: Getty Images North America

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nakon četiri sata i 32 minuta igre savladao je Lorenca Muzetija i plasirao se u osminu finala Rolan Garosa rezultatom 7:5, 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:0.
Imao je Novak u prvom setu brejk zaostatka, ali je uspeo da ga vrati, a ovaj deo meča prelomio je u svoju korist na samom kraju prvom brejk/set loptom.

Velika borba vodila se u drugom setu. Obojica su napravili po jedan brejk, pa se igrao produžetak u kojem je Novak ispustio set loptu, što je Italijan kaznio i svojom prvom set loptom izborio izjednačenje.

Na krilima toga, Muzeti je u trećem kolu dva puta oduzeo servis Đokoviću i došao do vođstva.

Naljutio se Novak i rešio da dobije ovaj duel. U četvrtom setu tri puta mu je oduzeo servis i dozvolio mu jedan ribrejk.

Slomio je tako rivala koji više nije mogao da mu parira. Tako je Novak bez daljih problema i bez izgubljenog gema meč priveo kraju.