RG: Novak poražen u finalu, Nadal izjednačio Federerov rekord!

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da osvoji svoj 18. grend slem trofej.

N. Đoković025
R. Nadal667

Trenutno prvi igrač sveta poražen je u finalu Rolan Garosa od Španca Rafaela Nadala, koji je u Parizu došao do svoje 13. titule iz isto toliko finala.

Neverovatni niz bez poraza na Rolan Garosu od 2015. godine španski teniser nastavio je pobedom u tri seta nad Srbinom. Na terenu su proveli dva sata i 42 minuta, a Nadal je bio bolji sa 6:0, 6:2, 7:5.

• Nadal je osvojio 20. grend slem titulu, čime je izjednačio rekord Rodžera Federera
  • Ovo je njegov 13. trofej iz isto toliko finala na Rolan Garosu
  • Neporažen je na pariskoj šljaci od 2015. godine
  • Bila je ovo njegova 100. pobeda na Rolan Garosu, uz samo dva poraza
  • Prekinuo je Novakov niz od 37. uzastopnih pobeda ove sezone, ako se ne računa diskvalifikacija sa US Opena

Iako rezultatski ne izgleda tako, na šljaci stadiona Filip Šatrije vodila se velika borba, koja je zasluženo pripala “kralju šljake”.

Nadal je meč otvorio brejkom, a onda se nije zaustavljao. Šta god Novak Đoković radio, nije bilo dovoljno protiv Španca. Tako je prošlo prvih 55 minuta igre, a da srpski teniser nije uspeo da se upiše na semafor. Tek posle tri Nadalova brejka i vođstva od 6:0, 1:0, Đoković je osvojio svoj prvi gem.

Španac je nastavio u odličnom ritmu, nakon uvodnih gemova oduzeo je Novaku servis još dva puta za vođstvo od 5:1 u drugom setu. Srpski teniser smanjio je na 5:2, ali je bez mnogo muke Nadal završio ovaj set u svoju korist – 6:2.

Reklo bi se da je tek treći set rezultatski oslikavao situaciju na terenu. Španac je bio dominantan, ali je Novak bio rame uz rame sa njim. Uspeo je čak i da, prvi put na meču, napravi brejk, ali kako mu je Nadal dva puta oduzeo servis, i ovaj deo meča završio je uz brejk prednosti – 7:5.

• Novak je ovaj meč završio sa razlikom od 38:31 u vinerima, ali je srpski teniser imao i mnogo više neiznuđenih grešaka – čak 52 prema 14.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti