Dušan Lajović je izgubio od Nikoloza Basilašvilija 3:1 (6:4, 6:3, 0:6, 6:2).

Lajović4362
Bašilašvili6606
Dusan Lajovic

Trenutno 31. teniser sveta Basilašvili, pobedio je 39. na ATP listi Dušana Lajovića, Lajović posle četvrtfinala na Belgrade Openu, ovde je stao na samom početku.

U prvom setu smo videli 5 brejkova. Dušan je na samom startu poveo 2:0 i odma je Gruzijanac vratio brejk, da bi srpski teniser poveo 3:1 oduzevši opet servis rivalu. I onda je Basiašvili preokrenuo tok meča i sa još dva brejka završio prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu je Basilašvili dosta autoritativno završio posao, sa dva brejka, za konačni rezultat 6:3.

Treći set je je Lajović odigrao maestralno, uzeo je set bez izgubljenog gema. Srpski teniser je imao 70% dobijenih poena na prvom servisu, dok je protivnik imao samo 18%.

Četvrti set je Basilašvili odlično počeo, uzeo prvo gem na svoj servis, pa potom i na Dušanov, i tako stekao lepu prednost. Dušan je smanjio na 2:1. Basilašvili je pobedu potvrdio još jednim brejkom na kraju četvrtog seta.

(Tenis Uživo, M. Antić)

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Dušan Lajović, Grend Slem, Rang Lista, Rolan Garos, Turniri, Vesti