03/06/24 - 19:54h

RG: Još jedna velika borba i pobeda, Novak je u četvrtfinalu!

Novak Đoković “preživeo” je još jednog protivnika i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa!

N. Đoković65376
F. Serundolo17653

Source: Getty Images North America

Četiri sata i 37 minuta trajala je njegova bora sa Argentincem Franciskom Serundolom, a najbolji teniser sveta pobedu je odneo rezultatom 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3.

Kao i u prethodnom meču, Novak je dobio prvi set, a zatim izgubio naredna dva, da bi u nastavku napravio preokret i došao do trijumfa.

Odlično je ušao u meč i prvi gem dobio bez izgubljenog poena. Dva gema kasnije suočio se sa brejom loptama rivala koje je uspešno neutralisao, a onda brejknuo za vođstvo od 3:1. Vezao je potom još jedan brejk. Pred sam kraj seta dva puta je spasio brejk lopte Argentinca i set završio u svoju korist.

Mučio ga je Serundolo tokom celog drugog seta. Uspevao je da odoleva, spasio sedam brejk lopti, međutim Francisko je bio uporan, pa je u poslednjem gemu konačno oduzeo servis Novaku i izjednačio. Tokom ovog seta Đoković je tražio medicinski tajm-aut, a razlog za to je problem sa desnim kolenom.

U trećem gemu Serundolo je odmah vezao tri brejka. Do kraja seta Novak nije imao nijednu šansu da uzvrati, pa je Francisko bez problema došao do vođstva.

U četvrtom setu Serundolo je prvi napravio brejk za 3:2, a tri gema kasnije Đoković uspeva da ribrejkuje. Zaigrao je dosta bolje, do kraja seta spasio brejk loptu i na servis rivala uveo meč u odlučujući set.

U petom setu Novak dolazi do brejka za vođstvo od 2:0. Nastavio je Serundolo da pritiska i već u narednom gemu vratio je servis. Igra se nastavila sigurnim servisima sa obe strane sve do osmog gema kada srpski as pravi odlučujući brejk, a potom i završava meč.

Novakov protivnik u četvrtfinalu biće pobednik duela Fric – Rune.

Teme:   Novak Đoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti