04/02/20 - 14:18h

PUNE: Milojević u osmini finala

Srpski teniser Nikola Milojević plasirao se u osminu finala ATP turnira u indijskom Puneu.

N. Milojević76
A. Hoang64

Zimbio

On je na startu turnira nakon sat vremena i 40 minuta igre savladao Francuza Antoana Hoanga sa 2:0 u setovima.

U prvom setu Nikola je imao vreliku prednost od 4:, ali je njegov pritivnik uspeo da dođe do izjednačenja, a ovaj deo meča završen je produžetkom u kome je srpski igrač iskoristio četvrtu set loptu za rezultat od 7:5.

Drugi set Milojević je prelomio u sedmom gemu kada je napravio brejk. Tu prednost sačuvao je do kraja i sa 6:4 završio ovaj duel.

Naredni rival biće mu Jegor Gerasim iz Belorusije.

Plasman u osminu finala dan ranije ostvario je i Viktor Troicki.

Nagradni fond ovog takmičenja iznosi 610,010 hiljada dolara, a osvajaču titule će pripasti ček na 91, 625 i 350 ATP poena. Prvi nosilac je Benoa Per iz Francuske.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Pune, Nikola Milojević, Teniseri, Turniri, Vesti