04/11/21 - 21:01h

PARIZ: Zverev se namučio protiv Dimitrova, Rud ubedljivo do četvrtfinala

Nemac Aleksandar Zverev i Kasper Rud iz Norveške igraće u četvrtfinalu Masters turnira u Parizu.

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

Saša, četvrti igrač planete, je posle dva sata i 46 minuta provedenih na terenu savladao Grigora Dimitrova iz Bugarske rezultatom 7:6 (7:4), 6:7 (3:7), 6:3.

U prvom setu Zverev je poveo brejkom u sedmom gemu, ali je Dimitrov tri gema kasnije vratio servis. Do kraja seta ostali si sigurni na svojim servisima, da bi u produžetku Nemac realizovao treću set loptu.

Imao je Saša priliku da ranije završi duel, ali je u 12. gemu drugog seta propustio dve meč lopte i ponovo se igrao taj-brejk. u kome je ovoga puta Bugarin iskoristio svoju treću set loptu.

U trećoj deonici Zverev se suočio sa brejk loptama protivnika u drugom i šestom gemu koje je uspeo da spasi, da bi nakon toga on napravio dva vezana brejka koja su mu donela pobedu u duelu.

Njegov protiv u četvrtfinalu, Kasper Rud, bio je bolji u duelu sa Markosom Gironom.

Osmi igrač planete slavio je nakon samo sat vremena igre rutinskim rezultatom 6:2, 6:1, uz po dva brejka u oba seta.

Rud je ovom pobedom obezbedio plasman na Završni turnir.

Zanimljivo je da su i Zverev i Rud teniseri sa najviše osvojenih titula ove sezone (5).

• Alkaraz – Gaston

Teme:   Aleksandar Zverev, Grigor Dimitrov, Masters u Parizu, Teniseri, Turniri, Vesti