PARIZ: Kecmanović poražen na startu

Miomir Kecmanović poražen je na startu Mastersa u Parizu.

M. Kecmanović653
G. Monfis476

Bolji od srpskog tenisera bio je domaći igrač, 22. na ATP rang listi, Gael Monfis.

Na terenu su proveli dva sata i 10 minuta, a Francuz je do pobede došao posle preokreta – 4:6, 7:5, 6:3.

Prvi set rutinski je osvojio srpski teniser. U trećem gemu iskoristio je prvu i jedinu brejk šansu u ovoj deonici meča, dok njegov rival nije imao ni priliku da uzvrati ribrejkom. U drugom setu takođe je viđena samo jedna šansa za brejk, a realizovao ju je Francuz u 12. gemu za konačnih 7:5. Najneizvesniju borbu vodili su u trećem setu. Obojica su propustili po dve šanse za brejk, a Monfis je u šestom gemu iskoristio svoju treću, koja mu je donela pobedu u ovom susretu.

U sledećem kolu francuski teniser će igrati protiv Adrijana Manarina.

Masters turnir u Parizu igra se za nagradni fond od 2,603,700 evra. Za prvog nosioca postavljen je Novak Đoković, dok titulu brani Danil Medvedev.

Teme:   Gael Monfis, Masters, Masters u Parizu, Teniseri, Turniri, Vesti