Ostao enigma za Frica: Novak po 13. put u polufinalu US Opena!

Novak Đoković igraće u polufinalu US Opena!

N. Đoković 6666
D. Prizmić2734

Source: Getty Images AsiaPac

On je slavio u duelu sa domaćim igraćem Tejlorom Fricom sa 6:1, 6:4,6:4 nakon dva sata i 38 minuta provedenih na terenu.

Ostao je Novak nepobediv protiv Amerikanca. U osam međusobnih duela Fric je uspeo da osvoji dva seta, oba na Australijan openu 2021. godine.

View this post on Instagram

A post shared by US Open (@usopen)

Za finale će se boriti sa boljim iz duela Frensisa Tijafoa i Bena Šeltona.

• Ovo mu je 13. polufinale US Opena
  • Ostao je neporažen u četvrtfinalu ovog turnira
  • Postavio je rekord sa 47 grend slem polufinala u karijeri. Jedno manje od njega ima Rodžer Federer.

TOK MEČA:

Već u prvom setu Novak se suočio sa brejk loptom rivala koju je uspešno neutralisao. U drugom gemu on je realizovao svoju brejk priliku, ali nije uspeo da je potvrdi, pošto je Fric odmah ribrejkovao. Nije srpskog asa to poremetilo, pa je u četvrtom gemu realizovao novu brejk šansu, a ovoga puta je i potvrdio. Preuzeo je Đoković kontrolu nad setom, nakon pomalo klimanog početka meča.Vezao je još jedan brejk, a onda i set priveo kraju.

U trećem setu više otpora pružio je Fric, ipak to nije bilo dovoljno da ugrozi Đokovića koji je do brejka došao u trećeg gemu, da bi zatim u četiri navrata sprečio Amerikanca da ribrejkuje. Nije više bilo brejk lopti ni sa jedne strane, a Novak se u poslednjem gemu ubrzao i agresivnom igrom bez izgubljenog poena dobio i ovaj set.

U trećem gemu trećeg seta Novak je spasio dve brejk lopte rivala, a već u narednom gemu napravio je brejk. Fric je odmah ribrejkovao, što je razljutilo Đokovića koji je pod naletu besa odigrao deveti gem i ponovo došao do brejka prednosti. Nije želeo američki teniser da se meč uskoro završi, pa je pred sam kraj izborio novu brejk loptu, ali ju je Đoković spasio i drugom meč loptom obezbedio polufinale US Opena po 13. put u karijeri.

Teme:   Novak Đoković, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti