Deseti put u karijeri Novak Đoković će igrati polufinale Rolan Garosa!

N. Đoković4666
P. Karenjo Busta6234

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

Đoković je u četvrtfinalu, uz mnogo nervoze i veliku borbu, sa 3:1 u setovima savladao Španca Pabla Karenja Bustu.

Njihov duel trajao je tri sata i 13 minuta, a srpski as do pobede je došao posle preokreta – 4:6, 6:2, 6:3, 6:4.

U borbi za finale srpski teniser igraće protiv Grka Stefanosa Cicipasa, koji je nešto ranije danas eliminisao Andreja Rubljova iz Rusije.

Drugo polufinale igraće Rafael Nadal i Dijego Švarcman.

TOK MEČA:

Od početka susreta bilo je jasno da Đoković oseća nelagodu u levoj ruci. Uz to i odličan start rivala, srpski teniser započeo je meč prilično nervozno, a to ga nije napuštalo tokom čitavog duela.

U petom gemu Novak je na svoj servis uspeo da osvoji samo jedan poen, a Španac je lagano došao do brejka. Tek tri gema kasnije srpski teniser poravnao je rezultat na 4:4, međutim, posle velike borbe Karenjo Busta napravio je novi brejk, a potom bez muka završio set – 6:4.

Novak je po završetku seta iskoristio medicinski tajm-aut zbog bolova u levoj ruci.

U drugi deo meča Đoković je ušao nešto sigurnije. Spasao je dve brejk šanse protivnika, a onda mu oduzeo servis za prednost od 3:1. Ne samo da je sačuvao brejk prednosti, nego je u osmom gemu došao do još jednog za ubedljivih 6:2.

Start trećeg seta doneo je veliku borbu, ali ubedljivo vođstvo srpskog tenisera – poveo je sa 3:0. Iako je delovalo da je “ubacio u petu brzinu”, a da je Španac posustao, Karenjo Busta podigao je nivo igre i uspeo da stigne do poravnanja rezultata. Osmi gem ovog seta bio je ključan, jer je Đoković došao do novog brejka koji mu je i doneo vođstvo od 2:1 u setovima – 6:3.

Borba nije posustajala i meč je bio neizvestan do poslednjeg poena. Posle pet propuštenih, Novak je iskoristio šestu brejk loptu da povede sa 4:3. U gemu nakon toga odigrano je 13 poena, Španac je imao tri šanse da uzvrati ribrejkom, međutim Đoković je sačuvao servis i to je bio “ključ” ovog susreta. Nakon što je poveo sa 5:3, obojica su odigrali sigurne servis gemove, a Novak je set završio sa 6:4.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Pablo Karenjo-Busta, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti